РУСИ СПРЖИЛИ ЏИХАДИСТИЧКИ КОНВОЈ: Снимак све говори, потпуно их уништили надомак турске границе (ВИДЕО)
РУСКЕ ваздушно-космичке снаге су јуче извеле ваздушне нападе на конвој цистерни којима су џихадисти превозили нафту у Турску.

Фото: Принтсцреен
Како пишу сиријски медији, руски обавештајци су добили информације да је планирана велика операција кријумчарења нафте из Сирије у Турску. Исте вечери је примећено јако присуство руских летелица на небу изнад арапске републике.
На друштвеним мрежама је објављен снимак који је настао само неколико минута после напада, на коме се види конвој у пламену.
Руски портал "авиапро" тврди да се напад догодио мало пре него што је конвој ушао у Турску, по изласку из града Ал-Баб.
Тај градић у сиријској провинцији Алепо се налази под контролом протурских џихадиста од 2016. године.
Како преносе руски медији, могуће је да је овај напад одговор на гранатирање руске базе у Тел Тамру. Прошле недеље су руски положаји у том граду наводно случајно бомбардовани, највероватније од стране турске артиљерије.
Препоручујемо

КИМ УПУТИО ОЗБИЉНУ ПРЕТЊУ САД: Развијамо нова наоружања да бисмо вас одвратили
10. 01. 2021. у 08:29

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)