РЕДАК СНИМАК БОРБИ У СИРИЈИ: Ирански гардисти руским „снајперским“ гранатама разносе терористе у Алепу (ВИДЕО)
ИРАНСКИ новинар Махди Бахтијари је на свом твитер налогу објавио до сада невиђени снимак ратних дејстава у околини Алепа.
Фото: Твитер
На снимку се виде припадници Корпуса чувара Исламске револуције (Иранске револуционарне гарде), током артиљеријске паљбе на терористичке положаје „краснопољем“ - „паметним“ гранатама руске производње.
Снимак је највероватније настао 2018. године, а занимљив је из више разлога. Прво, иранске снаге, поготово Револуционарна гарда, су изузетно ретко снимане током борби у Сирији, за разлику од Руса и Асадових бораца, и постоји мало видео материјала њихових дејстава.
Такође, снимци на којима се види убитачно дејство „краснопоља“ су такође поприлично ретки.
"Краснопољ" је навођени артиљеријски систем који омогућава изузетно прецизну паљбу по положајима непријатеља, након њиховог означавања од стране војника са ласерским дезигнатором.
Може бити калибра 152 или 155 мм, а домет је у зависности од верзије од 19 до 30 километара. Оно што "краснопољ" издваја од многих артиљеријских система је и чињеница да може изузетно прецизно да погађа и мете које се крећу до 36 километара на час, тако да има и противтенковску улогу.
Краснопољ је скуп за масовно коришћење, али је „снајперском“ прецизношћу више пута доказао своју ефикасност.
Препоручујемо
ПОЧЕО САСТАНАК У МОСКВИ: За истим столом Путин, Алијев и Пашињан (ФОТО/ВИДЕО)
11. 01. 2021. у 13:18
КРВАВИ НАПАД У КОНГУ: Убијено шесторо људи у Националном парку Вирунга - има и рањених
10. 01. 2021. у 21:48
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (1)