НЕНСИ ПЕЛОСИ ПРЕТИ: Позваћемо се на 25. амандман и сменити Трампа

Танјуг

11. 01. 2021. у 19:12

ПРЕДСЕДАВАЈУЋА Представничког дома Нанси Пелоси каже да ће размотити да се позове на 25. амандман како би био смењен председник Доналд Трамп пре истека мандата 20. јануара, а након што су републиканци блокирали иницијални покушај да се то учини.

НЕНСИ ПЕЛОСИ ПРЕТИ: Позваћемо се на 25. амандман и сменити Трампа

Фото: ЕПА

Пелоси је рекла да демократе, које имају већину у Представничком дому, позивају потпредседника Мајка Пенса да одговори у року од 24 сата након што закон буде усвојен, јер га то обавезује да опозове Трампа по 25. амандману, пренео је Ројтерс.

- Наш следећи корак ће бити да омогућимо да се опозив спроведе до краја. Председник је претња за Америку и то је хитна ствар, због чега ће то бити наша следећа акција - рекла је Пелоси.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (3)

ЈЕЗИВО: Убијен голман - намамили га на лажну пробу за велики клуб, а онда су позвали његову породицу...