НОВИ СОЈ КОРОНЕ ПРЕТИ ФРАНЦУСКОЈ: Још 20.000 заражених вирусом

ЗБОГ ширења британског соја корона вируса, у Француској се очекује да се до краја ове седмице помери почетак полицијског часа на целој територији са 20 на 18 сати.

НОВИ СОЈ КОРОНЕ ПРЕТИ ФРАНЦУСКОЈ: Још 20.000 заражених вирусом

Фото: ЕПА

Забрана кретања, иначе, важи сваке ноћи до 6 ујутро. Четвртина француских департмана већ је прешла на нови, продужени режим, пре свега на истоку и југу земље, где је циркулација вируса највећа. Претпоставља се да међу оболелима у Француској од корона вируса тренутно има један одсто нове варијанте. Премијер Жан Кастекс ће нове мере саопштити у четвртак.

Према последњим доступним подацима, у земљи је било близу 20 хиљада  новозаражених. Број преминулих се повећао за чак 742, од којих 355 у болницама за један дан, а остали у домовима за старе, од петка до уторка. Од ковида су у Француској од почетка пандемије умрле 68.802 особе.

Број хосипитализованих је опао за стотинак и сада их има близу 25 хиљада, док је на респираторе прикључено 12 људи више. Тренутно се на интезивној нези у француским болницама налази 2.688 људи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

СТИГЛИ БАГЕРИ НА МАРАКАНУ: Почело је! (ВИДЕО)