СПРЕМАН ЗА ИНАУГУРАЦИЈУ: Бајден стигао у Вашингтон, одао пошту жртвама ковида

НОВОИЗАБРАНИ председник Сједињених Америчких Држава Џо Бајден допутовао је у Вашингтон где ће у среду да положи заклетву за председника.

СПРЕМАН ЗА ИНАУГУРАЦИЈУ: Бајден стигао у Вашингтон, одао пошту жртвама ковида

Фото: АП

Вече пре инаугурације, са својом супругом Џил, новоизабраном потпредседницом Камалом Харис и њеним супругом Дагом Емхофом присуствовао је комеморацији на којој је одата пошта за 400 хиљада Американаца преминулих од Ковида 19, преноси Глас Америке.

Нови председник и потпредсеница присуствовали су паљењу 400 светала код споменика Линколну у Вашингтону, који се налази прекопута Капитола где ће положити заклетву.

Истовремено су осветљени и зграда Емпајер Стејт у Њујорку и Свемирска игла у Сијетлу, а како је саопштено из одбора за инагуруацију, светла ће бити упаљена и у другим америцким градовима у "знак јединства".

Бајден и Харис су већ ставили Ковид 19 у центар своје агенде, а један од циљева је и да се да 100 милиона доза вакцина за првих 100 дана мандата, а најављена је и економска помоћ онима који су навише претрпели због пандемије. У САД је до данас 12 милиона људи примило једну од две дозе вакцине.

Фото: АП

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ОДЛИЧНО САМ: Мина Костић пуштена из Лазе Лазаревић - Каспер уз певачицу