ИГОР СРБИН ПОНОВО ПРЕД ШПАНСКИМ СУДОМ: Суђење ће пратити из специјалног стакленог бункера (ФОТО/ВИДЕО)
НОРБЕРТ Фехер, широм света познатији као Игор Србин или Игор Рус, коначно ће се наћи пред Покрајинским судом у Теруелу у Шпанији због убиства фармера Хосеа Луиса Иранза и службенике Цивилне гарде Викотра Ромера и Викотра Хесуса Кабаљеро.
Фото: ЕПА
За 21. фебруар заказан је одабир нових чланова већа суда који ће бити задужени за доношење пресуде. Покрајински суд је резервисао дане од 12. до 16. априла за суђење, пошто је, како је већ писано, ово један од највећих и најзапаженијих судских процеса у Шпанији.
Специјално за ту прилику, раније је у судници израђен специјални бункер са непробојним стаклом како би се обезбедила сигурност свим учесницима у суђењу, будући да се Фехер сматра изузетно опасним криминалцем.
Занимљиво је да се на бункеру налазе завесе које се, по жељи сведока, навлаче док они говоре пред већем. Како су објаснили, нису желели да се сусретну очи у очи са Фехером јер га се плаше.
Траже доживотни затвор
Тужилаштво настоји да докаже да је Фехер злочине за које се терети починио хладнокрвно и потпуно свестан, снајући савршено шта чини.
- Он нема никакве акутне или резидуалне психотичне симптоме, ни интелектуални дефицит, ни когнитивно оштећење, нити било коју другу врсту психијатријске патологије која за собом повлачи било какво оштећење - објаснили су раније вештаци који су обавили разговор са Фехером.
На његову свесност и присутност, као и јасну намеру да почини злочин, желе да укажу и чланови породице убијеног Иранца.
Са друге стране, одбрана Игора Србина снажно покушава да представи оптуженог као особу која је, услед траума из рата, није могла разумно да расуђује и његово стање тада прелази у панично тако да мора заштити свој живот.
Друго суђење у Шпанији
Ово ће бити друго суђење са којим се Фехер суочава у Шпанији, пошто га је у фебруару 2020. године исти суд већ осудио на 21 годину затвора због два кривична дела убиство у покушају. Претходно је у лето 2019. године у Италији осуђен на дожоивотни затвор због убиства Давида Фабрија и Валерија Верија, 1. и 8. априла 2017. године.
Удовица Давида Фабрија, прве жртве Игора Вацлавића, родом из Суботице, тужила је државу Италију због овог серијског убице, који на души носи пет живота.
Супруга убијеног Фабрија навела је у тужби против Италије "да је Вацлавић у моменту убиства њеног мужа био познат полицији и робијао више пута, а због тога није био протеран из Италије".
- Он је од 2007. године, када је изашао из затвора, до 2015. починио више крађа, пљачки и покушај убиства. Након једног изласка из затвора био је у центру за идентификацију и протеривање, али је тада смислио лажно име и представио се као држављанин Русије, иако та земља никада није потврдила да је он њихов држављанин.
Тако је, уместо да буде протеран, остао у Италији до 1. априла 2017, када је у бару убио Давида Фабрија. Да је на време био протеран из Италије, злочин би био спречен - наводи се у удовичиној тужби и додаје се "да је у овом случају постојала непажња државе".
(Блиц.рс)
Препоручујемо
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: У наредним данима одлука о издржавању казне Милутину Јеличићу Јутки
19. 01. 2021. у 15:54
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Милутин Јеличић Јутка затражио одлагање затворске казне
18. 01. 2021. у 13:46
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)