РОБА ВРЕДНА ПОЛА МИЛИОНА ЕВРА: У Италији заплењено две тоне цигарета из Црне Горе, пси спречили шверц “Краљице”!
ФИНАНСИЈСКА полиција у Анкони је, у сарадњи са Царинском службом, открила и запленила у тамошњој луци црногорски камион са приколицом.
Depositphotos
У њему је било скривено више од две тоне шверцованих цигарета, тржишне вредности око 450.000 евра.
Камион се искрцао се са моторног брода који је стигао из Сплита у Анкону. За воланом је био возач црногорске националности, 27 година.
У овој заплени пресудна је била сарадања ове две службе које су опремљене и јединицом са псима, обученим да својим њухом откривају садржај скривене робе, а потом је новим технологијама са зрацима откривен товар цигарета иза велике количине натовареног дрвета.
Пас је савршеним њухом открио у камиону иза дрвета има цигарета, иако су биле скривене у унутрашњости возила са приколицом, у специјалним огромним кутијама. У питању су две тоне и 160 килограма цигарета приозведених у некој земљи источне Европе маркираних под називом „Ређина“ (краљица). Реч је о дувану веома лошег квалитета који није у складу са ним стандардима ЕУ, дакле са садржајем потенцијално веома опасним по здравље.
Судске власти су моментално обавештене о тој акцији, товар је заплењен заједно са камионом са приколицом. Из заплењене документације произилази да је у питању дрво намењено једној италијанској фирми. Возач је пријављен и терети се за „кријумчарење са отежавајућим околностима“.
Препоручујемо
НЕРОН ОПЕТ НЕПОГРЕШИВ: Захваљујући царинском псу откривен покушај шверца цигарета
24. 12. 2020. у 18:04
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)