РУСКА ВАКЦИНА СТИГЛА У МАЂАРСКУ: Испоручен први контигент "Спутњика Ве" у земљу Европске уније

Новости онлајн

02. 02. 2021. у 15:41

МАЂАРСКА је добила прву партију руске вакцине против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V), изјавио је шеф мађарске дипломатије Петер Сијарто.

РУСКА ВАКЦИНА СТИГЛА У МАЂАРСКУ: Испоручен први контигент Спутњика Ве у земљу Европске уније

ФОТО: Alexander Zemlianichenko Jr/ Russian Direct Investment Fund via AP

- У овим тренуцима прва партија руске вакцине стиже у Мађарску - написао је министар иностраних послова на својој Фејсбук страници.

Подсетимо, Сијарто је после састанка са шефом руске дипломатије Сергејом Лавровом саопштио да ће Мађарска од Русије купити два милиона доза „Спутњика Ве“. Са своје стране, Лавров је истакао да се руска вакцина у Мађарској показала у најбољем светлу.

Претходно је саопштено да су Русија и Мађарска закључиле уговор о испоруци руске вакцине против вируса корона.

Мађарски Национални институт за фармакологију је 21. јануара регистровао руску вакцину. Тиме је Мађарска постала прва земља у ЕУ која је званично дала дозволу за примену „Спутњик Ве“ вакцине.

Према подацима РФПИ, вакцина „Спутњик Ве“ је регистрована у 16 земаља: Русији, Белорусији, Србији, Аргентини, Боливији, Алжиру, Палестини, Венецуели, Парагвају, Туркменистану, Мађарској, Уједињеним Арапским Емиратима, Ирану, Републици Гвинеји, Тунису и у Јерменији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

СУСРЕТ украјинског председника Владимира Зеленског и председника Русије Владимира Путина је могућ уколико делегације Украјине и Русије постигну одређене договоре, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков у обраћању новинарима.

17. 05. 2025. у 11:48

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (0)

Yандеx Србија уводи праћење јавног превоза уживо у Београду