УПАД У "БАЈДЕНОВУ" ВОЈНУ БАЗУ: Уљез вршљао око авиона америчког председника, огроман пропуст војске САД

Новости онлине

05. 02. 2021. у 12:24

АМЕРИЧКЕ ваздухопловне снаге истражују случај упада у базу Ендруз у савезној држави Мериленд, у којој се налази и председнички авион.

УПАД У БАЈДЕНОВУ ВОЈНУ БАЗУ: Уљез вршљао око авиона америчког председника, огроман пропуст војске САД

Фото: ЕПА

Вест о неовлашћеном појединцу који је приступио ваздухопловној бази у четвртак појавила се недуго након што је Бела кућа објавила распоред активности америчког председника Џоа Бајдена за петак, у којем се наводи да ће председник САД полетети из базе Ендруз у своју матичну државу Делавер.

- Неовлашћена особа је ушла у базу Ендруз. Инцидент је под истрагом. Канцеларија за специјалне ваздухоловне истраге води ову истрагу - рекла је портпаролка те Канцеларије Линда Кард за Ерфорс тајмс.

Он је потврдила да истражитељи разговарају са осумњиченим, пренео је портал.

Нема потврде да је уљез покушао да се пробије до неког авиона.

У бази се налази 89. ваздухопловно крило, названо „председничко крило“, које служи за превоз веома важних особа широм света.

Према распореду Беле куће, Бајден ће отпутовати из Беле куће у ваздухопловну базу Ендруз у касним поподневним сатима у петак и одлетети у Вилмингтон у Делаверу председничким авионом у 17:15 сати.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)