УЖАСАН СЦЕНАРИО: Амерички генерал признао да САД заостају за Русијом у нуклеарном арсеналу, па упозорио на катастрофу

Novosti online

07. 02. 2021. у 20:52

БИВШИ заменик начелника штаба америчке копнене војске генерал Џек Кин саопштио је о озбиљним недостацима у нуклеарном арсеналу земље.

УЖАСАН СЦЕНАРИО: Амерички генерал признао да САД заостају за Русијом у нуклеарном арсеналу, па упозорио на катастрофу

Фото: Депоситпхотос

„Морамо да модернизујемо свој нуклеарни арсенал, који је сам по себи обуздавајући фактор и не дозволити нашим противницима подстицај, јер они могу да искористе слабости које виде у нашем нуклеарном арсеналу“, истакао је генерал за „Фокс њуз“.

Кин је потврдио да Сједињене Америчке Државе, заиста, имају „озбиљне слабости“ у овој области. Према његовим речима, Вашингтон заостаје за Москвом у модернизацији ове врсте наоружања, иако се размере арсенала двеју земаља подударају према Споразуму о смањењу стратешког офанзивног наоружања (СТАРТ 3).

Русија завршава десетогодишњи програм за побољшање нуклеарног оружја, док се оно у Сједињеним Америчким Државама налази у жалосном стању.

Генерал је нагласио да ће Сједињене Америчке Државе морати да доведу свој арсенал до стандарда које Москва и Пекинг „сматрају убедљивим“.  

Он је додао да Сједињене Америчке Државе заостају за Русијом и Кином и у средствима предвиђеним за не-нуклеарни сукоб. Вашингтон треба да повећа број офанзивних ракета копненог базирања и противбродских ракета, као и да модернизује конвенционално наоружање. У противном би губитничка страна (у овом случају САД) могла да подигне ниво обичног сукоба на нуклеарни.

„То је ужасан сценарио“, истакао је генерал.

Кин је уверен да је модернизација поменутих ратних средставља неодложно питање. Према његовом мишљењу, Пентагон треба да ресетује своје борбене потенцијале како би се прилагодио новим околностима.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (1)

ЂОКОВИЋ ДОНЕО ШОК ОДЛУКУ: Ово је мало ко очекивао пред крај сезоне