ТРАГЕДИЈА У ЗОО ВРТУ: Поларни медвед убио медведицу у Детроиту
МУШКИ поларни медвед Нука убио је двадесетогодишњу медведицу у зоолошком врту у Детроиту, када је покушао да се пари с њом.
Фото: ЕПА
"Ово је било потпуно неочекивано и особље зоолошког врта у Детроиту сломљено је губитком Анане у овом изненадном и трагичном догађају“, рекао је Скот Картер из зоолошког врта, преноси АП.
Нука је убио Анану у понедељак након што су неколико месеци били раздвојени, кажу у зоолошком врту.
Нука, који има 16 година, живи у зоолошком врту од 2011. године са другим медведима без проблематичног понашања. Анана је у зоолшки врт у предграђу Детроита стигла у јануару 2020. године, а Нука и она су се упознали неколико месеци касније.
Програм парења је "од виталног значаја за одржавање ове угрожене врсте и може резултирати успесима попут недавног рођења младунаца близанаца” чији је отац Нука, наводе из зоолошког врта.
Препоручујемо
ПРВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О РАЗГОВОРУ ПУТИНА И ВИТКОФА: Огласио се помоћник руског председника
02. 12. 2025. у 23:40
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)