БРИТАНИЈА ДОЖИВЕЛА НАЈВЕЋИ ПРИВРЕДНИ ПАД ОД 1921: Хиљаде фирми месецима затворено - сви главни сектори захваћени рецесијом
БРИТАНСКА економија ослабила је најбржим темпом од 1921. године пошто су хиљаде фирми месецима затворене због пандемије вируса корона, саопштили су данас статистичари.

Фото: АП
Национални завод за статистику саопштио је да је бруто домаћи производ умањен за 9,9 одсто.
Ипак, захваљујући расту у децембру за 1,2 одсто, привреда је на путу да избегне снажнију рецесију, иако су строге рестрикције на снази широм земље, пренео је АП.
Сви главни сектори су захваћени рецесијом, наводе статистичари, а највећи пад бележи се у грађевинарству, које је ослабило за 12,5 одсто.
Препоручујемо


УХАПШЕНО 8 САЈБЕР-КРИМИНАЛАЦА: Хаковали и отимали телефоне позантим личностима
10. 02. 2021. у 00:42

БРИТАНСКО МИНИСТАРСТВО ЗДРАВЉА: Нема доказа да вакцина Астразенеке није делотворна
08. 02. 2021. у 09:41

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПРОТЕРАЛА ТРОЈЕ КИНЕСКИХ ДРЖАВЉАНА: Осумњичени да се баве шпијунажом
05. 02. 2021. у 19:56

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

Мосвка рекла "ЊЕТ" Америци: "Нема говора, не пристајемо на то - рат у Украјини се неће тако завршити"
"ТАЈ ОДГОВОР је добро познат, и доследност позиције Руске Федерације се не мења."
20. 10. 2025. у 15:40 >> 16:03
Коментари (0)