СНЕЖНА МЕЋАВА У МОСКВИ: 60.000 комуналаца чисти град (ФОТО)
ЈАКА мећава обрушила се данас на Москву, а више од 60.000 комуналаца и 13.500 возила специјалне технике даноноћно чисти улице и односе снег на места где се топи, пречишћава и убацује у реке.

Фото: Танјуг/АП
Тако московске комуналне службе покушавају да спрече колапс који би могао да настане, јер се очекује са ће до суботе пасти више од 35 центиметара снега, а до понедељка би висина снежног прекривача могла бити већа од пола метра.
Снег удара у лице, хладноћа леди дах, возачи не могу да контролишу возила на леду, а већина Московљана, која је јутрос на посао кренула аутомобилима, каснила је на своје одредиште, преноси Спутњик.
Због поледице и смањене видљивости, на возаче се апелује да буду обазриви, да не возе брзо и да држе растојање.
Улице су завејане, комуналне службе непрестано раде, а саобраћај се одвија успорено и отежано.
Корисници друштвених мрежа активно коментаришу и објављују фотографије, а временске (не)прилике једни виде као „апокалипсу“, док други говоре о „зимској идили“ и „зимским чаролијама“, пише Спутњик.
Снегу се највише радују деца и љубитељи зимских спортова, који планирају да викенд проведу на скијалиштима у околини Москве или у градским парковима.
Ради се без прекида, али пошто снег не престаје да пада, тешко да постижу.
У граду непрекидно ради 56 стационираних „топионица“, а такође и 38 мобилних „топионица“ снега - специјалних возила која топе и пречишћавају снег „у ходу“.
Улицама непрестано пролазе и вакуумски усисивачи и мања механизација, али и „тешка машинерија“.
Механизовано се отопљава и лед на коловозима и тротоарима, а снег се извози и на специјалне депоније.
Читаве бригаде људи рашчишћавају снег и у двориштима зграда и паркинзима, а након што снежна стихија прође радиће се и на чишћењу кровова.
Последњи пут Московљани су овако велики снег видели 2018. године, а овог пута мећаву је у Москву донео балкански циклон „Волкер".
Препоручујемо

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)