ИЗРАЕЛ О ФАЈЗЕРУ: Потврђена ефикасност вакцине у стварности

Танјуг

12. 02. 2021. у 22:16

ИЗРАЕЛСКА компанија за здравствене услуге која је до сада вакцинисала више од пола милиона људи са две дозе вакцине Фајзер-Бајонтек, саопштила је да су од свих вакцинисаних само 544 особе (0,1 одсто) добиле корона вирус.

ИЗРАЕЛ О ФАЈЗЕРУ: Потврђена ефикасност вакцине у стварности

Фото: Танјуг

Од тих 544 оболелих, четворо је имало тежи облик, а није забележен ниједан смртни случај међу вакцинисанима, објавио је Тајмс оф Израел.

Када је добијене резултате упоредила са контролном групом, компанија „Макаби“ закључила да је вакцина ефикасна 93 одсто.

Према добијеним подацима, који укључују испитанике који су другу дозу примили пре седам или више дана, компанија тврди да вакцина пружа целокупну заштиту већ прве недеље после примљене друге дозе.

Ови резултати добијени истраживањем вакцинисаног становништва, потврдили су податке добијене клиничким испитивањима према којима је ефикасност вакцине 95 одсто.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

СЛОМ САМООПРЕДЕЉЕЊА: Курти убедљиво изгубио у Ђаковици, Вртини, Качанику...