"УДАРАЦ" НЕМАЧКЕ АМЕРИЦИ: Добре вести за Русију из Бундестага

Novosti online

15. 02. 2021. у 16:47

ШЕФ комитета за економију и енергетику немачког Бундестага Клаус Ернст (Лева партија) саопштио је да се противи разговорима са САД о механизму обустављања „Северног тока 2“.

УДАРАЦ НЕМАЧКЕ АМЕРИЦИ: Добре вести за Русију из Бундестага

Фото: Депоситпхотос

„Поздрављамо чињеницу да САД, на челу са председником Бајденом, сада показују велику спремност за разговоре. Ипак, обустављање „Северног тока 2“ није тема за разговор, као ни "механизам заустављања" којим би се повезале испоруке гаса у ЕУ са гаранцијама за Украјину“, рекао је посланик.

Раније је лист „Ханделсблат“ објавио да је америчка администрација дала неке предлоге којим би се укинуле санкције „Северном току 2“. Ради се, између осталог, о увођења, неке врсте „механизма заустављања“ којим би се осигурао транзит гаса у случају да Русија буде кршила људска права. Предлаже се да се Украјини дају неке гаранције да ће она остати испоручилац енергената Европи, пише лист, позивајући се на изворе у Вашингтону.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (3)