КОРОНА "УШЛА" У АУСТРИЈСКУ ГАРДУ: Заражено 29 војника у касарни "Радецки"

ГАРДА аустријске војске суочена је са обољењем од корона вируса 29 својих припадника у касарни "Радецки" у Хорну.

КОРОНА УШЛА У АУСТРИЈСКУ ГАРДУ: Заражено 29 војника  у касарни Радецки

Фото: ЕПА

Гарда аустријске војске „служи“ председнику државе и њен задатак је да представља званичну Аустрију, то јест дочекује званичнике из иностранства.

Ова јединица аустријске војске има и дужност да обезбеђује објекте, особе и просторије.

Тренутно се у касарни „Радецки“ налази 88 војника у карантину - 29 оболелих и 59 оних који су имали са њима контакт, саопштила је војна команда покајине Доња Аустрија.

Први случајеви короне откривени су протеклог викенда, када је пет војника имало благе симптоме, након чега су позитивно тестирани.

Током тестирања осталих војника откривено је још 24 позитивних који нису имали никакве симптоме.

Броји обично 197 војника, али је због пандемије подељена на две касарне у Аленштајгу и у касарни „Радецки“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

БОЖИЈА РУКА И ГОЛ ВЕКА 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао божанство (ВИДЕО)