ДОМИНАЦИЈА МОСКВЕ: Русија регистровала трећу вакцину против вируса корона
РУСИЈА је регистровала трећу вакцину против вируса корона. У питању је вакцина „КовиВак“ Института „Чумаков“.
Foto AP
Премијер Михаил Мишустин најавио је да ће средином марта у промет бити пуштено 120.000 доза вакцине. Произвођач намерава да изађе и на инострано тржиште.
Раније је саопштено да имунолошка ефикасност ове вакцине након примања друге дозе износи око 90 одсто.
Русија је претходно регистровала две вакцине - „Спутњик Ве“ (Sputnik V) Института „Гамалеја“, што је прва у свету регистрована вакцина против ковида, као и „ЕпиВакКорона“ коју производи „Вектор“.
(Спутњик)
Препоручујемо
РУСИЈА СПРЕМНА ДА ПРЕКИНЕ ОДНОСЕ СА ЕУ: Захарова послала јасну поруку Бриселу (ВИДЕО)
18. 02. 2021. у 21:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)