ОСВЕТИЋЕ СЕ ТРАМПУ МАКАР И НА ОНОМ СВЕТУ: Демократе поднеле нов предлог Представничком дому
ДЕМОКРАТЕ нису успеле да опозову бившег америчког председника Доналда Трампа јер нису имале већину у Сенату, али су решиле да му се освете бар када се пресели на онај свет. Демократе су поднеле Представничком дому предлог којим се забрањује да Трамп буде сахрањен на војном гробљу Арлингтон, иако он није служио војску и нема право на такву сахрану.

FOTO: EPA
Иако се у предлогу одлуке Трамп не помиње по имену, јасно је да се односи на њега. Тим предлогом забрањују се сахране на Арлингтону председницима против којих је Представнички дом два пута усвојио импичмент. А Трамп једини испуњава тај критеријум.
Акт под називом „Без славе за мржњу“ поднела је конгресменка демократа Линда Санчез из Калифорније, заједно са својих 13 партијских колега, преноси РТ.
Према том предлогу, не само да председници који су два пута опозвани у Представничком дому не могу да буду сахрањени, већ на Арлингтону не може да буде постављена ни урна са њиховим прахом.
Осим када је у питању сахрана, овај предлог доноси и забрану за финансирање било каквог симбола, статуе или споменика у част председника који је два пута прошао импичмент.
Такође, забрањује се и именовање федералних зграда и објеката по таквом председнику, па и финансирање таквог именовања на било ком нивоу.
Уколико овај предлог буде усвојен, Доналд Трамп би остао и без других привилегија, осим обезбеђења тајне службе.
(Спутњик.рс)
Препоручујемо

ШОК У АМЕРИЦИ: Бил Гејтс стао на Трампову страну поводом веома важног питања! (ВИДЕО)
18. 02. 2021. у 18:09

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (0)