ПОЛАРНИ ТАЛАС ОДНЕО 20 ЖИВОТА: Нема ни воде, ни струје, Бајден прогласио ванредну ситуацију у Тексасу
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден прогласио је стање велике катастрофе у Тексасу, што отвара могућност за преусмеравање федералних средстава у ту савезну државу у којој милиони људи, због снежног невремена, немају струју и воду, саопштила је Федерална агенција за ванредне ситуације (ФЕМА).

Фото: Танјуг/АП
Скоро половина државе у петак није имала пијаћу воду, а струје нема већ неколико дана, док је температура у минусу.
У хладном таласу умрло је више од 20 људи.
Ово је и прва већа криза с којом се суочава председник САД у првих месец дана свог мандата.
Бела кућа тесно сарађује са републиканским гувернером Тексаса Грегом Аботом, који није одмах признао Бајденову победу на новембарским изборима, а Бајен разматра и посету Тексасу, преноси Глас Америке (ВОА).

Фото: Танјуг/АП
Бајден је затражио од сарадника да убрзају процедуру проглашења ванредне ситуације у Тексасу, рекла је портпаролка Беле куће Џен Псаки.
Председник САД је разговарао са Аботом и пренео му да ће федералне власти радити са локалним како би се помогло људима који су без струје и воде.
Истовремено, републикански сенатор из Тексаса Тед Круз суочава се са бројним критикама, јер је у тренутку најгоре кризе отпутовао са породицом на одмор у Мексико.

Фото: Танјуг/АП
Из Канкуна се вратио у четвртак и свој одлазак назвао "грешком", наводи ВОА.
Демократе у Конгресу оптужиле су Абота и друге републиканце да су одговорни за катастрофу у Тексасу јер нису улагали у енергетски систем.
Препоручујемо

ЛЕДЕНИ ТАЛАС У САД: Рекордне падавине, у Тексасу вода мора да се прокувава
18. 02. 2021. у 18:59

У ТЕКСАСУ ХЛАДНИЈЕ НЕГО НА АЉАСЦИ: Зимска олуја у деловима САД, милиони људи без струје!
16. 02. 2021. у 23:58

КОЛАПС У САД: Стотине људи у колонама, а разлог је права катастрофа! (ВИДЕО)
18. 02. 2021. у 19:26

АМЕРИКА НЕ ПАМТИ ОВАКВУ ЗИМУ: Најмање 21 жртва, милиони без струје (ФОТО/ВИДЕО)
17. 02. 2021. у 08:26

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте
ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.
30. 09. 2025. у 20:58

"ЗАШТО МИ ПИПАШ ЖЕНУ?" Овако је почела туча на свадби у Горњем Милановцу, насрнули на доктора (ВИДЕО)
СВАДБЕНО весеље у Горњем Милановцу претворило се у хаотичну сцену када је дошло до несвакидашњег инцидента.
30. 09. 2025. у 16:10

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)