ИЛОН МАСК ОБЈАСНИО ЗБОГ ЧЕГА ЈЕ УЛОЖИО У БИТКОИН: Довољна авантура за једну компанију
ИЛОН Маск, шеф Тесле, објаснио је зашто је Тесла уложила 1,5 милијарди долара у биткоин, уместо у његову омиљену дигиталну валуту, шаљиви догецоин, која је често предмет његових твитова.

Илон Маск / Фото АП
Маск је, одговарајући људима на твитеру, објаснио да оно што ради компанија Тесла није увек рефлекција онога што он мисли.
Он је објаснио да је биткоин "мање глуп вид ликвидности од кеша" и да је његов потез довољна авантура за једну С&П500 компанију, а да би улагање у дегецоин било ипак претерано неозбиљно за једну од 500 најјачих компанија у свету.
Маск је истакао да је он инжењер, а не инвеститор.
- Ја чак и не поседујем акције ниједне компаније осим Тесле - написао је.
Не само што је Телса почетком месеца уложила у биткоине, већ је компанија најавила да ће ускоро омогућити људима да њихове аутомобиле плаћају у овој валути.
(Телеграф.рс)
Препоручујемо

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (1)