НОВИ ПОТРЕСИ У ЈЕРМЕНИЈИ: Пашињан сменио начелника Генералштаба
ПРЕМИЈЕР Јерменије Никол Пашињан сменио је начелника Генералштаба Оружаних снага, генерал-пуковника Оника Гаспарјана који је заједно са 40 високих официра затражио његову оставку.
Фото: UNTV via AP
- Данас сам донео одлуку да сменим начелника Генералштаба и његовог првог заменика. Министар одбране већ спрема одговарајућу одлуку о именовању новог шефа Генералштаба и његовог заменика - саопштио је Пашињан у обраћању нацији.
Он је саопштио да ће разлог за смену високих војних званичника саопштити на централном тргу у Јеревану, где је позвао своје присталице на митинг.
- Сада је најважнији задатак - сачувати грађанску и народну власт - додао је премијер.
Раније је Генералштаб војске Јерменије затражио оставку премијера Николе Пашињана. Он је то назвао покушајем војног удара.
- Премијер и Влада Јерменије нису у стању да доносе адекватне одлуке у овој кризној и судбоносној за јерменски народ ситуацији. У вези са насталом ситуацијом Оружане снаге Јерменије захтевају оставку премијера и Владе Јерменије, истовремено упозоравају на уздржаност од примене силе против народа, чија деца су погинула, бранећи отаџбину и Карабах - наводи се у саопштењу Генералштаба Оружаних снага Јерменије.
Дан раније је председник Јерменије Армен Саркисјан на предлог Пашињана сменио првог заменика начелника Генералштаба Тирана Хачатрјана.
(Спутњик)
Препоручујемо
ВОЈСКА ТРАЖИ ОСТАВКУ ПАШИЊАНА: Премијер - "Ово је покушај војног удара"
25. 02. 2021. у 09:37
МАСОВНЕ ДЕМОНСТРАЦИЈЕ У ЈЕРЕВАНУ: Јермени не одустају - траже оставку Пашињана
22. 02. 2021. у 22:12
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)