ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА МЕКСИКО: Од овог викенда почиње вакцинација кинеским Синоваком
МЕКСИКО ће почети да вакцинише грађане кинеском вакцином Синовак против ковид-19 од овог викенда, изјавио је данас државни секретар за спољне послове Марсело Ебрард.
Фото: ЕПА
- Добре вести: добили смо сертификат анализе вакцине Синовак. Може се примењивати од овог викенда у целој земљи - написао је Ебрард на свом Твитер налогу, пренео је Си-ен-ен.
Синовак ће бити четврта вакцина која ће се користити у Мексику, јер се у земљи већ користе вакцине Фајзер-БиоНТек, АстраЗенека и Спутњик Ве.
Мексико и даље има трећу највећу смртност на свету са најмање 188.866 преминулих од ковид-19 и 2.112.508 потврђених случајева према подацима Универзитета Џонс Хопкинс, иако је почео да бележи пад у обе категорије.
Препоручујемо
ПОЧЕЛА ВАКЦИНАЦИЈА „СПУТЊИКОМ ВЕ“: Вакцину примио и седамдесетдвогодишњи Мексиканац
24. 02. 2021. у 21:20
СВЕ ГОРА СИТУАЦИЈА У МЕКСИКУ: Број заражених вирусом корона премашио два милиона
17. 02. 2021. у 10:04
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)