СЕВЕР ПОНОВО ПОД КЉУЧЕМ: Више од два милиона Француза ће морати да остане код куће за викенд

06. 03. 2021. у 18:26

НЕКОЛИКО стотина хиљада људи на северу Француске враћено је у блокаду због пораста броја случајева британске варијанте вируса, јавља Гардијан.

СЕВЕР ПОНОВО ПОД КЉУЧЕМ: Више од два милиона Француза ће морати да остане код куће за викенд

Фото: Танјуг/АП Пхото/Lewis Joly

Становници департмана Па де Калеј на северној обали придружили су се онима у регионалној луци Денкерк и медитеранском летовалишту Ница који су већ затворени суботом и недељом.

То значи да ће више од два милиона људи широм Француске за викенд морати да остане код куће, осим у изузетним случајевима.

У Па де Калеју попуњено је 90 одсто болничких капацитета, па су локалне власти инсистирале на томе да су неопходна нова ограничења како би се спречило преоптерећење локалних здравствених служби.

Две трећине случајева који су тамо недавно забележени били су заразнија варијанта која је први пут откривена у Енглеској, саопштили су локални званичници.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА У ЈОШ 106 ОСНОВНИХ ШКОЛА: Почео трећи циклус едукативног школског програма за четвртаке