ПАПА ФРАЊА СТИГАО У МОСУЛ: Молитва у срушеним црквама које је уништила Исламска држава (ФОТО)

Танјуг

07. 03. 2021. у 09:40

ПАПА Фрања стигао је данас на север Ирака у Мосул, где ће се молити у срушеним црквама, које је уништила терористичка Исламска држава.

ПАПА ФРАЊА СТИГАО У МОСУЛ: Молитва у срушеним црквама које је уништила Исламска држава (ФОТО)

Фото: ЕПА

Он ће држати мису на отвореном последњег дана прве посете једног папе овој југозападној азијској земљи.

Ватикан се нада да ће посета охрабрити хришћане да остану у Ираку, упркос вишедеценијским сукобима и нестабилностима.

Папа је послао поруку о међуверској толеранцији муслиманским лидерима, укључујући и историјски сусрет у суботу са верским вођом ирачких шита, ајатолахом Алијем ал-Систанијем.

Мосул, град у којем се налази папа, тешко је оштећен током рата са Исламском државом, а поглавар Римокатоличке цркве ће се молити и за све жртве рата у Ираку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (1)

ШКОЛСКО ОДЕЉЕЊЕ НОВИХ ЖИВОТА СВАКЕ ГОДИНЕ: Фондација Mozzart донирала опрему Одсеку за биомедицинску потпомогнуту оплодњу ОБ Ваљево