НЕЋЕ ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ: Протест у Букурешту због најављених нових мера (ФОТО)
На иницијативу румунске организације Савез родитеља, око 3.000 демонстраната окупило се данас испред здања парламента у Букурешту да би изразило незадовољство поводом предлога закона о обавезној вакцинацији против ковида-19 о којем се ових дана расправља у парламенту, док власти најављују нове мере.

Фото: АП
- Нисмо против вакцинације, вех за слободу да сами одлучујемо о томе - гласи слоган протеста, преноси Ађерпрес.
Предлог закона подразумева обавезну вакцинацију целе популације, укључујухи и децу и огромне казне за све који одбију да се вакцинишу.
Прошло је мање од шест недеља откако су у Букурешту ублажена пандемијска ограничења, али је пораст броја случајева подстакао власти да поново уведу строже мере за период од 14 дана који почиње да важи од понедељка.
Многи демонстранти махали су румунским заставама и скандирали слобода и маску доле. На великом натпису писало је: Реците не присилној вакцинацији.
Демонстрацији је присуствовао Георги Симион, лидер румунске крајње десне странке АУР, која се изјаснила против обавезне вакцинације.
Оштрије мере треба истовремено да буду уведене у Темишвару, граду са више од 400.000 становника, који улази у карантин након што се стопа заразе повећала изнад седам на 1.000 становника.
Препоручујемо

ОПЕТ ВИШЕ ОД 20 ХИЉАДА НОВОЗАРАЖЕНИХ: Француска највеће жариште короне у Европи
07. 03. 2021. у 21:44


ФИНСКА ОДЛАЖЕ ИЗБОРЕ: Нагли пораст броја заражених померио гласање за јун
07. 03. 2021. у 00:40

ЉУДИ НА УЛИЦАМА ИСТАНБУЛА: Прва субота без полицијског часа од децембра
07. 03. 2021. у 00:08

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"
НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.
20. 10. 2025. у 18:59
Коментари (0)