ПОГОН У ИТАЛИЈИ: Спутњик V ће се производити у Европској унији
ИТАЛИЈАНСКО-руска привредна комора саопштила је да је Руски фонд за директне инвестиције (РДИФ) потписао споразум са швајцарском фармацеутском компанијом „Адиенне“ о заједничкој производњи вакцине Спутњик V у Италији, преноси Ројтерс.

Фото: ЕПА
Агенција наводи да је комора у саопштењу објављеном јуче најавила да тај потез отвора пут за стварање првог производног погона Спутњик V у Европи, са плановима да италијанска производња почне у јуну.
Очекивања су да би на основу овог споразума, у Италији до краја године могло да се прозведе око 10 милиона доза Спутњик V вакцина, преноси Ројтерс.

ДРАМА НА НЕБУ: Земља која се граничи са Србијом дигла борбене авионе због руских дронова
У РУМУНИЈИ је била проглашена ваздушна узбуна у округу Тулча због масовног напада руских дронова на Украјину, саопштило је данас румунско Министарство одбране.
02. 07. 2025. у 11:13

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)
МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.
01. 07. 2025. у 12:48
Коментари (0)