НАЈМАЊЕ ПЕТОРО ЉУДИ УБИЈЕНО: Нове трагедије на протестима у Мјанмару
У ДАНАШЊИМ интервенцијама снага безбедности мјанмарске војне хунте убијено је најмање петоро демонстраната који су се одазвали позиву активиста да се протестима обележи 32. годишњица погибије студента демонстранта Фони Мауа у Рангуну.
Фото: Танјуг/АП
Двоје људи је убијено и више њих рањено током протеста у Мандалеју, другом највећем граду у Мјанмару, једна особа живот је изгубила у граду Пјају, а двоје је погинуло у Јангону, известили су локални медији.
У извештајима из Јангона се наводи да су снаге безбедности пуцале у демонстранте који су се окупили испред полицијске станице и тражили ослобађање притворених суграђана.
Од 1. фебруара када је извршен војни удар почели су масовни протести широм Мјанмара током којих су снаге војне хунте убиле преко 70 људи.
Истовремено, лидери САД, Индије, Аустралије и Јапана данас су изразили спремност да заједничким напорима врате демократију у Мјанмар и прекину насилне активности војне хунте, пренео је Ројтерс.
Војна хунта одржава блиске везе са Кином, а војни пуч се сматра првим значајнијим међународним тестом за председника САД Џозефа Бајдена.
Препоручујемо
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)