ЕВРОПА ЈЕ "ЗАБРЉАЛА" СА НАБАВКОМ ВАКЦИНА: Орбан тврди да је неопходан увоз цепива са истока

Танјуг

14. 03. 2021. у 13:04

БРИСЕЛ је "забљао" са набавком вакцина против короне, Мађарска је због тога у невољи и нужан је увоз вакцина са истока, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.

ЕВРОПА ЈЕ ЗАБРЉАЛА СА НАБАВКОМ ВАКЦИНА: Орбан тврди да је неопходан увоз цепива са истока

Фото: ЕПА

У јутрошњем интервјуу за радио Кошут, Орбан је подсетио да је у Израелу "скоро завршена" имунизација целог становништва, у Великој Британији је вакцинисано 30 до 40 одсто грађана, а ЕУ се тај број не помера са 6,8 одсто вакцинисаних.

- Све то јасно указује да нешто није у реду и то није ни политичко питање, ни оптужба, нити било какав израз антипатије према ЕУ или бирократији у Бриселу, већ чињеница. Тако стоје ствари: забрљали су - рекао је Орбан, преноси МТИ.

Орбан је подржао иницијативу аустријског канцелара Себастијана Курца, који је заједно са владама Чешке, Словеније, Бугарске и Летоније предложио да се одржи самит ЕУ о набавци и расподели вакцина.

- Видимо да неке земље добијају више, а неке мање - казао је Орбан и предочио да би се Мађарска нашла у незгодној ситуацији да није наручила 3,5 милиона кинеских и руских вакцина с којима је до сада већ вакцинисано пола милиона Мађара.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЈЕЗИВО! Две чувене лепотице ГОРЕЛЕ у запаљеним колима и нису могле да изађу! Ево како су сада (ФОТО)