"НЕПРИЈАТЕЉ ЈЕ ВИРУС - НЕ ИНСТИТУЦИЈЕ": Италијани незадовољни мерама - не желе карантин

15. 03. 2021. у 09:58

ГЛАВНИ улаз у Високи институт за здравство у Риму оштећен је у пламену који се развио након што су непознате особе бациле запаљиво средство, јавља агенција Анса.

НЕПРИЈАТЕЉ ЈЕ ВИРУС - НЕ ИНСТИТУЦИЈЕ: Италијани незадовољни мерама - не желе карантин

Фото: Танјуг/АП

Полиција случај испитује, али медији спекулишу да је реч о акту протеста против нових антиковид мера на основу којих је већи део Италије поново у карантину.

Институт за здравство је највећи научни ауторитет у здравстевеном систему земље, и од почетка пандемије ковид-19 прати, анализира и предлаже антиковид мере.

- Непријатељ је вирус, а не институције које се боре против заразе - изјавио је министар за здравство Роберто Сперанца.

За разлику од првог карантина, пре тачно годину дана, када су грађани мање више послушно и дисциплиниовано прихватили неопходну меру закључавања, сада су осећања грађана другација и помешана.

Лист “Ил Фато котидијано” пише о бесу, страху, незадовољству, протестима и предаји.

Јуче, у недељу, дан пре новог карантина, све продавнице, које иначе не раде викендом, биле су отворене, укључујући фризере, бербернице и салоне за улепшавање, који наредне три седмице карантина остају затворени.

На улицу се може само због посла и у хитним случајевима, али сваки излазак из куће мора бити документован “ауто-декларацијом” коју ће полиција по потреби проверити.

У наредне три седмице нема посета пријатељима ни родбини, спорт је дозвољен само у границама општине становања, а ресторани и барови остају затворени.

Полицијски сат остаје на снази од 22 до 5.00 наредног дана.

- Једно је сигурно, овога пута неће бити певања са прозора и балкона да би се узајамно охрабрили - закључује лист “Ил Фато котидијано”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЖАО МИ ЈЕ, ОН ВИШЕ НЕЋЕ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ! Вељко Пауновић открио који фудбалер је одлучио да не буде део орлова