ЕРДОГАН ЈАСНО ПОРУЧИО АМЕРИЦИ: Бајден да испуни обећање
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је у понедељак како администрација америчког председника Џоа Бајдена треба одржати своје обећање и сарађивати с Турском како би "заједно зауставили трагедију и одбранили демократију у Сирији".

Фото: Депоситпхотос
Ердоган је говорио о Сирији, а поводом деценије од почетка грађанског рата у тој земљи.
- Поносан сам што могу рећи да се позиција Турске није променила од самог почетка грађанског рата у Сирији - рекао је Ердоган.
Казао је како турски народ верује да је за мир и стабилност у Сирији кључна успостава система који ће бити способан да представља све Сиријце.
Према његовим речима, мирно и трајно решење неће бити могуће без поштовања територијалног интегритета и политичког јединства Сирије.
Ердоган је такође рекао како САД и Турска требају сарађивати у контексту Сирије.
- Бајденова администрација треба одржати обећање и сарађивати с нама како бисмо зауставили трагедију и одбранили демократију у Сирији - поручио је Ердоган.
Додао је и да Запад најпре мора заузети јасан став против терориста YPG и "режима на чијим рукама је крв недужних у Сирији".
(ТРТ)
Препоручујемо

НАПЕТО НА ГРАНИЦАМА ДОНБАСА: Украјинске снаге у пуној борбеној готовости
15. 03. 2021. у 20:54

БУКТИ РАТ НА РЕЛАЦИЈИ БУДИМПЕШТА-ЗАГРЕБ Сијарто Пленковићу: Ти си лажов, хоћеш преко нафте да профитираш од рата у Украјини!
ОДНОСИ између Мађарске и Хрватске додатно су се заоштрили након што је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто оптужио Загреб за ратно профитерство. Хрватски државни врх је у петак оштро одбацио оптужбе, а премијер Андреј Пленковић узвратио је назвавши Сијарта "изузетно безобразним".
27. 09. 2025. у 12:25

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

"ПОЧИВАЈ У МИРУ" Бајић се опростио од драгог колеге: "Нека ти је вечна слава"
ГЛУМАЦ, редитељ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је у 72. години, 22. септембра.
27. 09. 2025. у 09:35
Коментари (0)