БАЈДЕН ИЗБЕГАВА СУЧЕЉАВАЊЕ СА ПУТИНОМ: Бела кућа издала млако оправдање
МНИСТАРСТВО спољних послова Русије већ је почело припреме за организацију јавне дискусије руског лидера Владимира Путина и америчког председника Џозефа Бајдена. Међутим, Бела кућа је саопштила да је Бајден сутра заузет.

Фото: ЕПА
Бела кућа је навела да за сада не може саопштити када ће амерички председник Џо Бајден моћи у наредним данима да разговара са руским лидером Владимиром Путином.
- Председник је већ разговарао са Путином… Ми одржавамо контакте са руским лидерима, члановима руске владе на свим нивоима. Немам шта да вам кажем, што се тиче будућих разговора. Председник ће сутра бити у Џорџији и биће веома заузет - рекла је портпаролка Беле куће Џен Псаки.
Подсетимо, Путин је предложио америчком председнику јавну дискусију сутра или у понедељак, пошто је за викенд на одмору у тајги.
До ескалације напетости у односима између две државе дошло је након оштре изјаве америчког лидера Џозефа Бајдена на рачун руског колеге Владимира Путина којег је назвао „убицом“.
(Спутњик.рс)
Препоручујемо

БАЈДЕН "БЕЖИ" ОД МЕДИЈА: Сарадници америчког председника растерују новинаре (ВИДЕО)
12. 03. 2021. у 10:00

РУСКА ВОЈСКА ИЗВРШИЛА ПУТИНОВО НАРЕЂЕЊЕ: Сачували смо Крим од крвопролића
18. 03. 2021. у 19:21

ПУТИН УПУТИО МОЋНУ ПОРУКУ: Крим је за Русију света земља, љубав према отаџбни у крви Руса
18. 03. 2021. у 17:49 >> 17:57

ПУТИН ИМА ПРЕДЛОГ ЗА КРАЈ РАТА, ПОДРЖАВА ГА И АМЕРИКА! Огласио се Лукашенко после састанка са руским председником
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је после данашњег састанка са руским лидером Владимиром Путином у Москви да ће Кремљ ускоро изаћи са „врло добрим предлогом“ за окончање рата у Украјини, који, како тврди, у великој мери подржавају и Сједињене Државе.
26. 09. 2025. у 20:19

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

МОГУЋА И ЗАТВОРСКА КАЗНА: Које санкције прете Лазићу - адвокат објаснио шта чека певача после саобраћајке
АДВОКАТ Бошко Журић детаљно је објаснио какве казне следују за оно што је урадио певач Дарко Лазић.
26. 09. 2025. у 12:39
Коментари (3)