НАРОД ЈЕ СРАМОТА ПРЕДСЕДНИКА САД: Американци се извињавају због Бајденових речи Путину
РУСКА амбасада у Вашингтону добија писма Американаца са извињењима због изјава председника Џозефа Бајдена на рачун руског лидера Владимира Путина. Амбасадор Анатолиј Антонов каже да је захвалан за ту подршку.

Фото: EPA
- Желео бих да изразим најдубљу захвалност грађанима Америке који су на адресу амбасаде упутили писма подршке развоју пријатељских односа између Русије и Америке. Многи од њих су изразили неслагање и извињавали су се због непромишљених изјава које су се у последње време могле чути из Вашингтона на рачун Русије - наводи се у објави амбасадора на Фејсбуку.
Антонов је додао да је за њега дирљиво то што Американци разумеју да дијалог између две земље треба да се гради на равноправној основи и уз међусобно уважавање.
- Такав приступ Американаца сведочи да потенцијал за нормализацију односа између руског и америчког народа постоји - истакао је шеф руског дипломатског представништва.
Он је, такође, изразио наду да ће америчке власти имати слуха за оно што поручују њихови бирачи и да ће прекинути тренд даљег урушавања односа које ионако карактеришу конфронтације.
Подсетимо, амерички председник Џозеф Бајден је у среду у интервјуу за „Еј-Би-Си“ изјавио да ће руско руководство морати да „плати цену“ у вези са покушајима мешања у америчке изборе, које се приписује Москви. Осим тога, шеф Беле куће потврдно је одговорио на питање да ли Путина сматра „убицом“.
Портпарол Беле куће Џен Псаки је потом рекла да Бајден не жали због оштре изјаве на рачун председника Русије.
- Председник је дао директан одговор на директно питање - објаснила је она.
Русија је, у међувремену, позвала Антонова у Моксву ради консултација и преиспитивања односа са Америком.
Амбасадор би данас требало да отпутује из Вашингтона.
(Спутњик)
Препоручујемо

"АМЕРИКА ЈЕ НЕПРИЈАТЕЉ РУСИЈЕ!" Жириновски жестоко - Називајмо ствари правим именом
19. 03. 2021. у 21:27

ЕРДОГАН ИЗАБРАО СТРАНУ У СУКОБУ БАЈДЕН-ПУТИН: Ево шта је поручио лидерима Русије и САД
19. 03. 2021. у 14:19

ДОГОВОРЕНО ПРИМИРЈЕ ИРАНА И ИЗРАЕЛА: Трамп - Крај рата; Бомбе САД нису уништиле нуклеарна постројења? (ФОТО/ВИДЕО)
РАТ Израела и Ирана - 11. дан.
23. 06. 2025. у 08:17 >> 00:53

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита
СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.
27. 06. 2025. у 16:50
Коментари (3)