УБИЈЕН ЛОКАЛНИ НОВИНАР: Пакистанска полиција истражује случај
ПАКИСТАНСКА полиција истражује убиство локалног новинара кога је ликвидирао непознати наоружани мушкарац у бријачници у пакистанској јужној провинцији Синд, саопштили су званичници у суботу.
Фото: pix a bay
Ајаи Лалвани (31), извештач локалне телевизије и урдских новина, умро је у четвртак увече у болници након рањавања у кварту Салех Пату, у граду Сукур.
Он је рекао да је Лалвани био повезан са локалним медијем Ројал Њуз, телевизијском станицом и дневним новинама, али да није јасно да ли је убијен због свог новинарског рада.
- Истражујемо све аспекте овог случаја, прикупљамо доказе са лица места и узимамо изјаве од сведока како бисмо утврдили појединости овог кривичног дела - саопштила је локална полиција.
Комитет за заштиту новинара осудио је убиство и затражио да се кривци изведу пред лице правде.
Препоручујемо
СТРАВИЧАН ЗЛОЧИН: Девојчица (6) угушена и бачена у шуму ухапшен дечак стар 14 година
18. 03. 2021. у 17:07
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)