АМЕРИКАНЦИ ПО ОПРОБАНОМ РЕЦЕПТУ УДАРАЈУ НА КИНУ: Пажљиво спремају нови корак, изговор су им "људска права"

БЕЛА кућа је саопштила да процењује наредне кораке према Кини након преговора на Аљасци прошле седмице и санкција због злоупотреба кинеских власти према муслиманским Ујгурима у покрајини Синђијанг.

АМЕРИКАНЦИ ПО ОПРОБАНОМ РЕЦЕПТУ УДАРАЈУ НА КИНУ: Пажљиво спремају нови корак, изговор су им људска права

Фото АП

Портпаролка Беле куће Џен Псаки изјавила је на конференцији за новинаре да САД не могу да одбаце активности везане за Кину, пренео је Ројтерс.

Она је, такође, додала да су САД забринуте због поштовања људских права у кинеском региону Синђијанг.

САД су раније данас најавиле санкције против још двојице кинеских званичника повезаних с кинеским регионом Синђијанг, где Вашингтон наводи да су етнички муслимани жртве геноцида.

У саопштењу на сајту Канцеларије за контролу стране активе Министарства финансија, именована су двојица званичника - Ванг Ђунџенг и Чен Мингуо.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ИСПАО СА РОЛАН ГАРОСА, А ДВА ДАНА КАСНИЈЕ... Новак Ђоковић сазнао добру вест