РУСКИ ПАДОБРАНЦИ И СПЕЦИЈАЛЦИ У АКЦИЈИ: Погледајте како изгледају маневри са белоруском браћом (ВИДЕО)
НА ПОЛИГОНУ "Осиповичски" у Белорусији почеле су заједничке белоруско-руске батаљонске тактичке војне вежбе Снага за специјалне операције Оружаних снага Белорусије и Ваздушно-десантних снага Русије, преноси телевизија "Звезда".
Фото: Принтсцреен
Планиране белоруско-руске тактичке војне вежбе одржавају се у периоду од 15. до 27. марта 2021. године.
У свечаној церемонији отварања вежби које се одржавају под руководством команданта Витебске засебне гардијске ваздушно-десантне бригаде пуковика Алексеја Елфимова, учествовали су команданти и војници јединица две државе.
- Наше пријатељство даје наду да ће независност Белорусије и Русије увек бити заштићен - рекао је руководилац војне вежбе, пуковник Алексеј Елфимов.
Након тога су, на команду руководства, војници приступили вежбама.
Након доласка руских падобранаца у Белорусију, разрађене су заједничке акције одбране и офанзиве у дневним и ноћним условима у саставу ојачаног десантног батаљона.
У вежбама учествује око 90 руских војника гардијског Црноморског ваздушно-десантног пука Псковске гардијске јединице Ваздушно-десантних снага.
Са белоруске стране учествује више од 400 војника и око 100 јединица борбене и специјалне технике Витебске гардијске ваздушно-десантне јединице.
(Спутњик)
Препоручујемо
РУСИ УНИШТИЛУ ТЕРОРИСТИЧКУ ЈАЗБИНУ У СИРИЈИ: ТВ Звезда објавила снимак акције (ВИДЕО)
23. 03. 2021. у 14:22
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)