НЕВЕНОВ УБИЦА ЈЕ МЕНТАЛНО ОБОЛЕО: Преживела радница супермаркета открила детаље масакра
РАДНИЦА у супермаркету у Колораду једна је од особа која је преживала напад у коме је убијено 10 особа, међу којима је и Србин, Невен Станишић.

Фото: Принтсцреен/Полиција
Меги Монтоја (25), и даље видно у шоку, испричала је шта се десило током напада. Према њеним речима, осумњичени за атак, 21-годишњи Ахмад Ал Аливи, обратио се полицији следећим речима:
- Предајем се. Наг сам - казала је Меги, а преноси "Фоx Неwс".
Меги, иначе фармацеутски техничар у радњи, испричала је да њен менаџер викао да је наоружани нападач у објекту, те се она сакрила у малој соби са тешким металним вратима.
Она истиче да је у првих 10 минута испаљено највише метака.
- Затим је радња постала прилично тиха - навела је Монтоја.
Меги је радила у тој радњи три године, а објаснила је како јој је било језиво када је напуштала продавницу са полицијом. Казала је да није могла никоме да помогне, али је видела тело једне од колегиница.
- Нисам желела да видим тело... Она је била тако дивна према нама, била је мојих година - испричала је она.
Према наводима медија, полиција је ухапсила 21-годишњег ал Ивија, који је рањен у ногу. У међувремену су се појавиле информације да је пушку којом је починио злочин купио шест дана пре него што ће извршити напад.
Пошто му је санирана рана од метка, он је транспортован у затвор. Ахмад није одговарао на питања полиције да ли је било других осумњичених, али је "тражио да прича са мајком".
Окружни тужилац Мајл Доерти казао је да инспектори још нису утврдили који је мотив, али је истакао да власти верују да је Аливи био једини нападач.
Живи у кући од 800.000 долара
Пошто је ухапшен, ФБИ је извршио претрес куће вредну 800.000 долара у којој живи ал Иви, иначе пореклом Сиријац.
У међувремену су се појавиле информације да је 2017. године претукао "насилника у средњој школи, јер је говорио за њега да је терориста".
Његов брат је потврдио за "Тхе Даилy Беаст" да је он нападач и истакао да је веома "параноичан и антисоцијалан". ал Ивијев брат је додао да овај масакр није био политички мотивисан.
- Ово није политичка изјава, овде је реч о менталној болести. Много су га малтретирали у школи. Био је отворен. Када је кренуо у средњу школу, много су га малтретирали, те је постао антисоцијалан - објаснио је брат, преноси "Даилy Маил".
Један од његових вршњака казао је за "Денвер Пост" да је ал Иви био "насилан" и да је било "језиво бити око њега". Осумњичени се бавио рвањем, а исти саговорник је казао да је претио једном од чланова тима да ће га убити.
(Телеграф.рс)

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)