ЗАХАРОВА ЗАПРЕТИЛА БРИСЕЛУ: Непријатељски кораци ЕУ против Русије неће остати без одговора
НОВИ непријатељски кораци Европске уније према Русији неће остати без сразмерног одговора, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Марија Захарова.

Фото: Принтскрин
Она је нагласила да Москва није изненађена одлуком ЕУ да уведе санкције против руских грађана.
- Као противтежу нормалној сарадњи у међународним пословима Запад супротставља политику једностраних санкција. То је заиста постала политика, лоша традиција коју треба искоренити. Али, напротив, наши западни партнери је нажалост само надограђују. Схватајући све те тенденције, нисмо били изненађени одлуком Савета ЕУ од 22. марта о увођењу нових ограничавајућих мера против двоје руских држављана, као и представника низа других држава у оквиру глобалног режима санкција ЕУ због људских права - констатовала је она.

Фото: ЕПА
Такође је указала на то да Европска унија наставља незакониту политику једностраних санкција, која противречи међународном праву.
- Таква политика води деструктивним тенденцијама, хаосу у међународним пословима, може проузроковати повећане конфронтације и деградацију међудржавних односа, Категорички се противимо политизацији питања људских права - поручила је она.
Захарова се осврнула и на оптужбе НАТО-а против Русије за „агресивно понашање“, истакавши да ће Москва узети у обзир конфронтационо расположење Алијансе у руској спољној политици и приликом војног планирања.

Фото: ЕПА
Такође је рекла и да је изјава генералног секретара Алијансе да Москва одбија да учествује у савету НАТО-Русија апсолутна лаж.
Навела је да је Русија у више наврата предлагала да се одржи састанак на нивоу експерта и да је тај предлог код Столтенберга „на столу“.
(Спутњик)
Препоручујемо

СТОЛТЕНБЕРГ О "СЕВЕРНОМ ТОКУ 2": Несугласице у НАТО због руског гасовода
23. 03. 2021. у 19:12

ПУТИН ПРИМИО ПРВУ ДОЗУ ВАКЦИНЕ: Ево како се осећа руски председник
23. 03. 2021. у 19:12 >> 19:19

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)