КРМА СЕ ПОМЕРИЛА, АЛИ ПЛИМА СТВАРА ПРОБЛЕМЕ: Насукани брод од 400 метара блокирао Суецки канал, 320 пловила чека на пролазак

Танјуг

27. 03. 2021. у 18:50

НАПОРИ да се гигантски теретни брод “Евер Гивен”, који већ данима блокира Суецки канал, ослободи довели су данас до померања крме и кормила, али није познато када би могао да се преусмери, изјавио је председавајући Управе Суецког канала (СЦА) Осама Раби.

КРМА СЕ ПОМЕРИЛА, АЛИ ПЛИМА СТВАРА ПРОБЛЕМЕ: Насукани брод од 400 метара блокирао Суецки канал, 320 пловила чека на пролазак

Фото: Танјуг/АП

Брод, дугачак 400 метара, насукао се дијагонално преко јужног дела канала због јаких ветрова рано у уторак и тако блокирао један од најпрометнијих пловних путева на свету и пореметио глобалну трговину, подсећа Ројтерс.

Покушаји да се пловило помери поново су започети данас, а даљи напори планирани су за вечерас и сутра ујутро, рекли су три извора упозната са операцијама канала, иако су додали да би могло бити потребно уклонити више песка око брода да би се ослободио.

Раби је рекао да се нада да неће бити потребно прибегавати уклањању неких од 18.300 контејнера с брода ради олакшавања терета, али да јака плима и ветрови компликују напоре да се ослободи.

Фото: Танјуг/АП

„Крма брода почела је да се креће према Суецу и то је био позитиван знак до 23 сата ноћу, али плима је значајно пала и зауставили смо се“, рекао је Раби новинарима.

Раби је рекао да се бродови који чекају, а има их 321, могу слободно преусмерити око Рта добре наде, што је две недеље дужи пут, али још нико није то учинио.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Шешељ о Петеру Мађару: Политичка еуфорија траје кратко као заљубљеност, па после сурова реалност показује своје зубе