СПАС ЗА НЕМАЧКУ: У априлу стиже вакцина "Џонсон и Џонсон"
МИНИСТАР здравља Немачке Јенс Шпан најавио је данас да би у ту земљу средином априла требало да стигне прва мања испорука вакцина против ковида 19 произвођача Џонсон и Џонсон.
Фото unicef.org
- То ће у почетку бити само мања испорука, од око 275.000 доза у недељи после 12.априла, а затим ће испоруке бити значајно повећане, на милионе доза - рекао је Шпан, преноси Ројтерс.
Вакцина "Џонсон и Џонсон", коју је ЕМА потврдила 11. марта, четврта је по реду одобрена за употребу у ЕУ, уз вакцине компаније Фајзер-Бајонтек, АстраЗенека-Окфорд и Модерна.
Британска агенција наводи да Немачка очекује да ће успети да убрза имунизацију против ковида 19 од следећег месеца, када би требало да добије 15 милиона доза вакцина од ова три добављача.
Препоручујемо
АНГЕЛА МЕРКЕЛ ПОРУЧИЛА: "Види се светло на крају тунела - победићемо овај вирус!"
25. 03. 2021. у 13:31
ДА БИ ДОБИЛИ НА ВРЕМЕНУ: Аустрија продужава интервал између две дозе вакцине
25. 03. 2021. у 11:01 >> 11:10
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)