ЕВО КАКВА ЈЕ СИТУАЦИЈА У СУЕЦУ: Канал напокон проходан, чак 400 бродова чека пролазак

Новости онлине

30. 03. 2021. у 10:24

ПОНОВО је успостављен саобраћај кроз Суецки канал након шестодневне блокаде због насуканог контејнерског брода "Евер Гивен".

ЕВО КАКВА ЈЕ СИТУАЦИЈА У СУЕЦУ: Канал напокон проходан, чак 400 бродова чека пролазак

Фото АП

Запловили су први бродови из језера између северног и јужног крака канала пошто је јуче, после вишедневне блокаде, ослобођен брод "Евер Гивен".

Компанија "Евергрин лајн", која даје у закуп брод назван "Евер Гивен", саопштила је да ће брод бити прегледан због способности за пловидбу у Великом горком језеру, које раздваја два дела канала.

Египатске власти наводе да на пролаз чека око 400 бродова, укључујући 25 нафтних танкера.

Велики теретни брод, дужине 400 метара и ширине 59 метара, укосо се насукао прошлог уторка у Суецком каналу после изненадног удара ветра који му је пореметио курс, и то на месту широком мање од 300 метара. 

Око 12 одсто светске трговине пролази кроз Суецки канал и осим што је кључна глобална транспортна тачка, канал је такође велики извор прихода за Египат. 

Процењује се да је због блокаде штета по глобалну економију дневно више стотина милијарди евра.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника