СПРЕЧЕН ШВЕРЦ АРХЕОЛОШКОГ БЛАГА: Турска полиција запленила свитак Торе стар 2.000 година

Танјуг

31. 03. 2021. у 18:33

ТУРСКА полиција је саопштила да је запленила 2.000 година стар свитак Торе, што је део свете јеврејске књиге, пренео је Тајмс оф Израел.

СПРЕЧЕН ШВЕРЦ АРХЕОЛОШКОГ БЛАГА: Турска полиција запленила свитак Торе стар 2.000 година

Фото: Пиксабеј

Свитак је заплењен у петак око 500 километара источно од Истанбула када је полиција по дојави зауставила два аутомобила у граду Самсуну, додаје Тајмс оф Израел позивајући се на Спутњик.

У једном од два заустављена аутомобила пронађено је 19 страница Торе исписане златним словима, а пет особа је притворено у вези са запленом под оптужбом да су нелегално трговале археолошким предметима.

Прошле године турска полиција је запленила други свитак Торе (од пет књига укупно), вредан око милион долара, а који је прошверцован из сиријског града Алепа.

У инциденту који, иначе, нема везе са запленом свитка, у пожару су изгорели остаци напуштене синагоге у Истанбулу, а полиција сумња да је ватра подметнута.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

ОТКРИВЕНА ТАЈНА КОЈУ СУ КРИЛИ ГОДИНАМА?! Кристијано Роналдо и Георгина Родригез су све преверили?