БАЈДЕН ПРЕДСТАВИО СВОЈ ПЛАН: Председник САД о пројекту вредном 2.000 милијарди долара

Тањуг

01. 04. 2021. у 00:48

ПРЕДСЕДНИК САД Џо Бајден представио је у Питсбургу, у Пенсилванији, план о обнови инфраструктуре вредан две хиљаде милијарди долара, који између осталог обухвата обнову путева, мостова, водоводних и система за напајање електричном енергијом, те система јавног саобраћаја.

БАЈДЕН ПРЕДСТАВИО СВОЈ ПЛАН: Председник САД о пројекту вредном 2.000 милијарди долара

Фото АП

- Предлажем национални план који вреднује рад, а не само богатство. Изграђује правичну економију која свакоме пружа могућност да успе. Створиће најснажнију, најиздржљивију и најиновативнију економију на свету. То није план који се петља око ивица, то је генерацијско улагање у Америку - рекао је амерички председник у Питсбургу.

Бајден је поручио да је то прилика да свима буде боље, преноси Глас Америке.

- Економију треба да градимо одоздо на горе. Вол стрит није саградио ову земљу него ви, вредни радници и синдикалисти. Сви су позвани да учествују без обзира на разлике које постоје међу њима - истакао је Бајден.

Претходно је неименовани високи званичник администрације рекао новинарима да је реализација тих пројеката планирана у наредних осам година.

- То су веома вредне инвестиције које ће, како су утврдили експерти из широког спектра области, допринети решавању проблема и побољшању економске ефикасности. И мислимо да су то инвестиције које као земља не можемо да приуштимо - рекао је званичник Бајденове администрације.

Бајден предлаже да се планирани пројекти финансирају изменама у опорезивању корпорација, укључујући и повећање пореза на њихову добит са 21 на 28 одсто.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

СУСРЕТ украјинског председника Владимира Зеленског и председника Русије Владимира Путина је могућ уколико делегације Украјине и Русије постигну одређене договоре, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков у обраћању новинарима.

17. 05. 2025. у 11:48

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (0)

Yандеx Србија уводи праћење јавног превоза уживо у Београду