ПРАВО У МЕТУ: Посада Ми-24 згромила условног противника у Калињинградској области (ФОТО)

ПИЛОТИ јуришних хеликоптера Ми-24 поморске авијације Балтичке флоте уништили су колону технике, људство и утврђења условног противника у оквиру тренажних летова у Калињинградској области, преноси телевизија „Звезда“.

ПРАВО У МЕТУ: Посада Ми-24 згромила условног противника у Калињинградској области (ФОТО)

ФОТО: Принтскрин

Око 10 посада увежбавало је примену ваздухопловног оружја за гађање копнених мета са удаљености од 500 метара до пет километара са минималне и средње висине.

Током борбених полетања пилоти су гађали мете на земље појединачно и у паровима, користећи како ненавођене, тако и навођене ракете, као и стрељачко и топовско наоружање хеликоптера Ми-24.

Фото: Принтскрин

Како је саопштила прес-служба Министарства одбране Русије, практично гађање побољшава вештине војних пилота приликом реализације задатака усмерених на усавршавање тактике и начина коришћења поморске авијације.

Фото: Принтскрин

Најмасовнији борбени хеликоптер у војној авијацији Ми-24 је у употреби још од 1972. године, али он је и даље у служби. Штавише, средином априла прошле године је постало познато да је руско Министарство одбране почело да га модернизује. Узимајући у обзир искуство вођења модерних војних сукоба, посаде „крокодила“ (незваничан назив ових машина у руској војсци) ће добити уређаје за ноћно осматрање.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ДАНИ ПОЉА ШЕЋЕРНЕ РЕПЕ: Суноко окупио произвођаче