ДРЖАВНИ КОНТРАУДАР У ЈОРДАНУ: Огласила се војска, упутили ултиматум принцу Хамзи

Танјуг

04. 04. 2021. у 07:54

ЈОРДАНСКОМ принцу Хамзи бин Хусеину, полубрату краља Абдулаха, речено је да обустави активности које су усмерене против државне "безбедности и стабилности", саопштила је војска Јордана.

ДРЖАВНИ КОНТРАУДАР У ЈОРДАНУ: Огласила се војска, упутили ултиматум принцу Хамзи

Фото: Принтсцреен

У изјави објављеној преко државне новинске агенције, наводи се да је акција део веће безбедносне истраге у којима је бивше министру, члану краљевске породице и још неколицини неидентификованих особа ограничено кретање или су притворени, пренео је Ројтерс.

Јордански принц Хамза бин Хусеин, бивши престолонаследник, изјавио је у суботу да се налази у кућном притвору и негирао да је део било какве завере против власти, истовремено оптуживши руководство за корупцију, некомпетентност и застрашивање.

Претходно је у Јордану ухапшено неколико високих званичника из "безбедносних разлога", а војска је негирала да је принц Хамза, полубрат краља Абдулаха у кућном притвору, већ је саопштила да му је наложено да обустави активности.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (1)

ПЛАНЕТА У ШОКУ: Одушевио Новака Ђоковића, па у финалу доживео што нико жив није очекивао, победио га дечко који је вежбао у ТРЖНОМ ЦЕНТРУ!