ГРЧКА СЕ ОТВАРА: Уз помоћ кућних тестова ублажава мере и отвара школе
ВЛАДА у Атини је потврдила да ће Грчка отворити средње школе од следеће недеље упркос недавном рекордном броју нових дневних случајева заразе, у чему се највише ослања на бесплатне кућне комплете за самотестирање на Ковид 19.
Фото: ЕПА
Ројтерс преноси да је грчка влада започела масовну дистрибуцију комплета за кућно тестирање на коронавирус за које се нада да ће помоћи у контроли пандемије и поновном отварању економије.
Министарка просвете Ники Керамеос најавила је да ће средње школе поново почети са наставом од 12. априла, али под условом да и ученици и наставници носе маске и најмање се два пута недељно тестирају на Ковид 19, наводи агенција.
Ројтерс преноси да су бесплатни комплети за кућно тестирање, који су првобитно били резервисани само за ту намену пре масовне дистрибуције свим одраслим особама, почели да се појављују данас у апотекарским радњама.
"Ово је огроман пројекат у коме Грчка предњачи", нагласио је заменик министра здравља Василис Контозаминис, наводи агенција.
Грчки званичник је додао да је већ доступно 2 милиона комплета за самотестирање, а да ће нових 7 милиона стићи у апотеке до краја следеће недеље.
Препоручујемо
РАЗВИЈЕН НОВИ ТЕСТ ЗА КОРОНУ: На време открива високоризичне пацијенте
10. 03. 2021. у 20:27
ДОКАЗАНО НЕ УТИЧУ НА СТЕРИЛИТЕТ: Глигић - Руска и кинеска вакцина безбедне
07. 04. 2021. у 19:55
СМУЧИЛО МУ СЕ ЧЕКАЊЕ: Италијански политичар примио „Спутњик Ве“ у Москви
06. 04. 2021. у 18:56
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)