У НИГЕРИЈИ ОРУЖАНИ НАПАД: Погинуло 11 војника, војска трага за нападачима

Танјуг

09. 04. 2021. у 10:29

НИГЕРИЈСКА војска саопштила је да су данас у ничим неизазваном нападу у савезној држави Бенуе убијени један официр и 10 војника и да ће одлучно спровести акцију на утврђивању и кажњавању починиоца.

У НИГЕРИЈИ ОРУЖАНИ НАПАД: Погинуло 11 војника, војска трага за нападачима

Фото: Танјуг/AP Photo/Sunday Alamba

Ројтерс преноси да је портпарол војске рекао да су војници првобитно проглашени несталима током обављања рутинског оперативног задатка, али је тим за потрагу и спасавање касније пронашао тела.

Ројтерс преноси да је ово најновије насиље у иначе немирном регину Нигерије наставак серије недавних напада и нестабилности у овој најмногољуднијој држави Африке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.

08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

Коментари (0)

ЛИГА ШАМПИОНА: Арсенал на крилима Деклана Рајса самлео Реал, Интер славио у Минхену у лудој завршници