"ШТА АМЕРИЧКИ БРОДОВИ РАДЕ У ЦРНОМ МОРУ?!" Лавров брутално одговорио на провокације са Запада
ПИТАЊЕ шта амерички бродови раде у Црном мору и даље је без одговора, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

Фото: ЕПА/Депоситпхотос
- Постављају се питања шта Руска Федерација ради на граници са Украјином – одговор је врло једноставан, ми тамо живимо, то је наша земља. А шта раде САД са својим бродовима, војницима који редовно организују неке догађаје под окриљем НАТО-а у Украјини, на хиљаде километара од сопствене територије, то питање је за сада и даље без одговора - истакао је руски министар на конференцији за штампу у Каиру.
Лавров је додао да је присуство америчких бродова у Црном мору већ редовна појава.
- Што се тиче војне активности Сједињених Америчких Држава, укључујући одлазак њихових бродова у Црно море, то се дешава редовно. Сада се то изводи посебно енергично, а праћено је агресивном реториком - рекао је Лавров.
Раније је извор из Министарства спољних послова Турске саопштио да је Вашингтон обавестио Анкару о пролазу два војна брода кроз Босфор у Црно море, где ће се налазити од 14-15. априла до 4-5. маја 2021. године.
С тим у вези, званични представник Пентагона Џон Кирби рекао је да операције америчких ратних бродова у Црном мору имају рутински карактер.
Са своје стране, заменик министра спољних послова Русије Александар Грушко изјавио је да Русија сматра да повећана активност НАТО-а у Црном мору компликује ситуацију у сфери безбедности црноморског региона.
(Спутњик)
Препоручујемо



ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (1)