НАБАВЉАЈУ ЈОШ ДВЕ МИЛИЈАРДЕ ВАКЦИНА: ЕУ се припрема за следеће фазе пандемије

Танјуг

12. 04. 2021. у 15:41

ЕУ ће бити потребне додатне две милијарде доза вакцина против Ковид -19 од 2022. године и надаље, саопштила је Европска комисија.

НАБАВЉАЈУ ЈОШ ДВЕ МИЛИЈАРДЕ ВАКЦИНА: ЕУ се припрема за следеће фазе пандемије

Фото: Depositphotos

Бугарски премијер Бојко Борисов наводи да је већ договорено потписивање уговора о набавци додатних 900 милиона доза Фајзер вакцине и то по вишој цени у односу на првобитне уговоре.

У Бриселу потврђују да су да су већ покренути уговори за набавку додатних доза вакцина које ће се искористити за ”следеће фазе пандемије”.

”Морамо да будемо спремни за чињеницу да постоји потреба за другом ревакцином, потреба за одбраном од нових сојева вируса, као и потреба за будућном вакцинацијом деце и тинејџера”, каже потрпарол Комсије Стефан де Керсмекер.

Керсмакер каже да је у ЕУ ”идентификовна” потреба од скоро 2 миљарде доза како би се суочило са предстојећим изазовима и да је у консултацији са земљама чланицама покренуто потписивање нових уговора.

У ЕК нису желели да коментаришу наводе бугарског премијера о вишој цени вакцине компаније Фајзер, уз констатацију да се не могу износити детаљи уговора нити да се могу упоређивати претходни уговори који си подразумевали и ”улагање у развој вакцине” са новим набавкама.

Борисов је, иначе, рекао да је цена Фазјер вакцине скочила са почетних 12 евра на 19,5 евра за последњу наруџбину од 900 милиона доза.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВИНАРКА РТЦГ ПОКУШАЛА ДА ИСПРОВОЦИРА ВУЧИЋА: Председник Србије јој очитао буквицу - Наравно да одоше

НОВИНАРКА РТЦГ ПОКУШАЛА ДА ИСПРОВОЦИРА ВУЧИЋА: Председник Србије јој очитао буквицу - "Наравно да одоше"

ЦРНОГОРСКА новинарка из Радио телевизије Црне Горе (РТЦГ) покушала је да испровоцира председника Србије Александра Вучића питањем о изручењу Светозара Маровића.

16. 05. 2025. у 16:08

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (0)

Yандеx Србија уводи праћење јавног превоза уживо у Београду