НЕТАЊАХУ ПРЕТИ ИСПОД АМЕРИЧКИХ СКУТА: Израелски премијер се огласио након напада на ирански нуклеарни објекат
ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетањаху изјавио је данас да Иран никада није одустао од напора да прибави нуклеарно оружје и да Израел неће дозволити Техерану да га изгради.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Обраћајући се новинарима заједно са америчким министром одбране Лојдом Остином који је у посети Израелу, Нетанијаху није коментарисао иранску оптужбу да је Израел саботирао њихов кључни нуклеарни објекат у Натанзу, пренео је Ројтерс.
У иранском подземном нуклеарном постројењу Натанз у недељу се догодио инцидент на мрежи за напајање електричном енергијом, само дан након што је Техеран покренуо нове, унапређене центрифуге за обогаћивање уранијума.
- Иран никада није одустао од потраге за нуклеарним оружјем и ракета да их испоруче - рекао је Нетанијаху.
Он је истакао да никада неће дозволити Ирану да стекне нуклеарну способност и да изврши свој, како је рекао, геноцидни циљ - уништење Израела.
Супротно досадашњој пракси, израелске власти нису забраниле медијско извештавање о овом случају. Напротив, израелски медији су у великом броју извештавали о инциденту у Натанзу.
Јавни радијски сервис Израела је учинио необичан корак даље и објавио да је израелска тајна служба Мосад у томе "одиграла централну улогу".
Власти Ирана су оптужиле Израел за тај инцидент, који су окарактерисале као чин "нуклеарног тероризма", и саопштиле да задржавају право да предузму одговарајућу акцију против извршитеља.
- Ционисти желе да нам се свете због напретка који постижемо у укидању санкција. Јавно су саопштили да нам то нече дозволити. Али, ми ћемо се осветити ционистима - изјавио је шеф иранске дипломатије Мухамед Џавад Зариф.
Иран тврди да нуклеарни програм развија искључиво у мирољубиве сврхе.
Препоручујемо
СТИГАО ОДГОВОР РУСИЈЕ: Лавров има поруку за Турску због Ердоганових изјава о Донбасу
12. 04. 2021. у 15:54
ДА ЛИ ЋЕ БИТИ РАТА? Амерички лист оценио могућност војног сукоба Русије и Украјине
12. 04. 2021. у 15:34
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37