АУТОМАТ У РУКЕ И ПРАВО У ДОНБАС: Бивши шеф Пентагона звецкао оружјем, па добио моћан одговор
БУГАРСКИ новинар и водитељ Бугарског националног радија Петар Волгин дао је необичан предлог како да се Американци „одвикну“ од размештања војске у иностранству.

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен
Бившег шефа Пентагона Марка Еспера, који је предложио да се у Бугарској и Румунији распореде војници у циљу супротстављања Русији, Волгин је назвао „типичним безобразлуком“.
Такву реакцију новинара изазвао је интервју који је бивши амерички министар одбране дао Ројтерсу, у којем је изјавио да би САД требало да разместе више трупа дуж Црног мора како би се супротставиле потенцијалној „агресији“ Русије у светлу растућих тензија између Москве и Вашингтона.
Есперов предлог да се америчке трупе распореде у Бугарској наљутио је бугарског новинара.
- Ево како треба поступати са таквим примерцима. Треба му дати аутомат и спустити га у Донбас. Па нека се тамо туче са устаницима до миле воље. Уверен сам да би му за свега неколико минута из главе нестале било какве мисли о размештању трупа било где. Ако би преживео, наравно - написао је новинар на својој Фејсбук страници.
У медијима се прошле године појавила информација да би Сједињене Америчке Државе могле да преместе део својих снага ближе Русији. Међу потенцијалним земљама помињана је и Бугарска.
Бугарски Атлантски савет је такву могућности више пута подржао и скретао пажњу на то да нова генерација земље „има чврсту намеру да се избави од зависности од Русије“.
(Спутњик)
Препоручујемо

ЛЕКАРИ МУ ОДМАХ РЕКЛИ ОВЕ РЕЧИ: Путин открио како се осећа после друге дозе вакцине
14. 04. 2021. у 15:07

О ЧЕМУ ЋЕ РАЗГОВАРАТИ БАЈДЕН И ПУТИН? Москва се огласила поводом састанка двојице лидера
14. 04. 2021. у 13:08

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

НЕЋЕ НИКАД ЗАБОРАВИТИ: Ибри приредили пакао - само зато што је са Балкана
ПРОФЕСИОНАЛНА каријера чувеног Швеђанина је трајала дуже од 20 година и током ње је прошао кроз свакакве ситуације.
22. 10. 2025. у 08:40
Коментари (2)